Միջազգային Առեւտրի Կենտրոնը (ITC)՝ ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Հայաստանում կայուն հագուստի եւ ագրոբիզնեսի արժեքային շղթաների կառուցում» ծրագրի շրջանակում եւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության սերտ համագործակցությամբ, այս սեպտեմբերին աջակցում է հայկական ընկերություններին՝ ներկայացնելու իրենց արտադրանքը Եվրոպայի երկու խոշորագույն նորաձեւության ցուցահանդեսներում։
Առաջին անգամ հայկական հինգ բրենդ հանդես կգան Եվրոպայի խոշորագույն նորաձեւության ցուցահանդեսներից մեկում՝ Who’s Next Paris 2025-ում (սեպտեմբերի 6-8)՝ կապ հաստատելով ավելի քան 45,000 մասնակիցների հետ, որոնց թվում են առաջատար մանրածախ խանութներ, մուլտիբրենդային կենտրոններ եւ էլեկտրոնային առեւտրի հարթակներ։
Texworld Apparel Sourcing Paris 2025-ում (սեպտեմբերի 15-17) Հայաստանն իր նորամուտը կնշի ազգային տաղավարով, որտեղ կմասնակցեն 11 արտադրող ընկերություններ։ Այս հեղինակավոր ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են 1,260 ցուցադրողներ 32 երկրից, բացառիկ հնարավորություն կտա հայկական ընկերություններին ներկայացնել իրենց արտադրանքը միջազգային գնորդներին եւ բացահայտել նորարար նյութեր ու համաշխարհային միտումներ։
«Who’s Next»-ն աշխարհի խոշորագույն նորաձեւության ցուցահանդեսներից մեկն է, որը ներգրավում է ավելի քան 50,000 այցելուի եւ ավելի քան 100 երկրներից 1500-ից ավելի բրենդերի: Այս միջոցառումը նորաձեւության վերջին միտումների բացահայտման եւ սահմանման հարթակ է: Զուգահեռաբար Փարիզի Պորտ դե Վերսալ ցուցասրահում անցկացվող Salon International de la Lingerie-ն ներքնազգեստի, տնային հագուստի եւ լողազգեստի առաջատար համաշխարհային միջոցառումն է:
«Texworld Apparel Sourcing Paris»-ը տարին երկու անգամ Փարիզում անցկացվող խոշոր միջոցառում է, որը միավորում է նորաձեւության ոլորտի ավելի քան հազար մասնակիցների: Այն աշխարհի տարբեր ծայրերից ժամանած պրոֆեսիոնալ գնորդներին առաջարկում է լայն տեսականիով ապրանքների մատակարարման հարթակ՝ սկսած հիմնականից մինչեւ ամենաստեղծարարն ու որակյալը:

Armenian companies are taking part in two of Europe’s leading fashion trade fairs in September, with the support of the International Trade Centre (ITC), within the framework of the EU-funded ‘Building Sustainable Apparel and Agribusiness Value Chains in Armenia’ project and in close cooperation with the Ministry of Economy of Armenia.
On 6-8 September for the first time, five Armenian brands participated in one of Europe’s largest fashion exhibitions, ‘Who’s Next Paris 2025’, connecting with 45,000+ visitors, including global retailers, multibrand stores, and e-commerce leaders.
On 15-17 September, Armenia will debut at ‘Texworld Apparel Sourcing Paris 2025’ with a national pavilion bringing together 11 apparel manufacturers. This major sourcing event, hosting 1,260 exhibitors from 32 countries, will give Armenian companies the chance to present themselves to international buyers and explore the latest textile innovations.
‘Who’s Next’ is one of the world’s largest fashion trade fairs, drawing over 50,000 visitors and more than 1,500 brands from over 100 countries. This event sets the stage for discovering and defining the latest fashion trends. The Salon International de la Lingerie, taking place simultaneously at the Porte de Versailles in Paris, is the leading global event for lingerie, loungewear, and swimwear.
‘Texworld Apparel Sourcing Paris’ is a major event which brings together, twice a year in Paris, more than a thousand exhibitors from the fashion industry. It offers professional buyers from all over the world a sourcing platform with a wide variety of products ranging from basics to the most creative and qualitative.