Հայաստանի չորս ընկերություններ, որոնք նորարարական լուծումներ են առաջարկում ճշգրիտ տեխնոլոգիաների և Իրերի ինտերնետի (IoT) ոլորտներում, EU4Business-ի SMEDA ծրագրով (Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում) հրավիրվում են մասնակցելու Hannover Messe 2018 տոնավաճառին ու շրջիկ ցուցահանդեսին, որը կկայանա 2018 թ. Ապրիլի 17-ից 28-ը Գերմանիայում: Դիմելու վերջնաժամկետը նոյեմբերի 7-ն է:
SMEDA-ն կընտրի մինչև 4 ընկերություններ, որոնք հնարավորություն կստանան իրենց բիզնեսը համատեղ հայկական տաղավարով ներկայացնելու Hannover Messe 2018 արդյունաբերական տոնավաճառում, որտեղ ներկա կգտնվեն ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության և Հայաստանի ազատ տնտեսական գոտիների ներկայացուցիչներ:
Աշխարհի խոշորագույն իրադարձություններից մեկը՝
Hannover Messe տոնավաճառը, տարիներ շարունակ եղել է աշխարհի ամենակարևոր առևտրային տոնավաճառը և կապիտալ ապրանքների խոշորագույն ցուցահանդեսը արդյունաբերական տեխնոլոգիաների բնագավառում: 2017 թվին տոնավաճառն ունեցել է 6000 ցուցորդ, 150 բանախոս, 225000 այցելու և 1400 միջոցառում:
Ընտրված մասնակիցները նաև հնարավորություն կունենան մասնակցելու Գերմանիայում կայանալիք շրջիկ ցուցահանդեսին: Ցուցահանդեսի մանրամասն օրակարգը կկազմվի մասնակիցների կարիքների հիման վրա: Շրջիկ ցուցահանդեսի ընթացքում մասնակիցները կայցելեն նաև Autostadt Volkswagen թանգարան և զվարճալիքների զբոսայգի:
Ընտրված ընկերությունները հնարավորություն կունենան կապեր հաստատելու ոչ միայն Եվրոպայից, այլև ամբողջ աշխարհից եկած հնարավոր գործընկերների, բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ներդրողների և հաճախորդների հետ: Ավելին՝ ընտրված ընկերությունները կմասնակցեն երկօրյա դասընթացի կամ սեմինարի, որի ընթացքում կնախապատրաստվեն մասնակցությանը 2018 թ. փետրվար-մարտ ամիսներին կայանալիք միջոցառմանն ու իրենց բիզնեսի ներկայացմանը:
Ծրագրի նպատակն է բարձրացնել իրազեկվածությունը Հայաստանում առկա նոր հնարավորությունների մասին ու կապեր ստեղծել հայ և համաշխարհային շահագրգիռ կողմերի միջև:
Միջոցառմանը մասնակցելու հետ կապված ծախսերը (ճանապարհորդական ծախսեր, բնակարանային ապահովում, ապահովագրություն, վիզա, մասնակցության վճար, տաղավարի կառուցում, մարկետինգային վճար և այլն) վճարում է SMEDA-ն: Ընտրված ընկերությունները պետք է իրենց վրա վերցնեն մարկետինգային նյութերի պատրաստման մինչև 200 եվրո կազմող ծախսերը (ծախսերի համատեղ վճարման հիմունքով) և միջոցառման ընթացքում մատուցվող սննդի արժեքը (SMEDA-ն անվճար կկազմակերպի մի քանի համատեղ բիզնես ընթրիք և լանչ):
Ժամկետներ
Հոկտեմբերի 20՝ Տեղեկատվության օր
Նոյեմբերի 7՝ Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետ
Նոյեմբեր՝ Մասնակիցների ընտրություն
Դեկտեմբեր՝ Մասնակիցների հետ կլոր սեղանի անցկացում
Հունվար-մարտ՝ Մասնակիցների նախապատրաստում
Ապրիլի 21-28՝ Մասնակցություն միջոցառմանը
Մայիս՝ Արձագանքներ և հետագա գործողություններ
Դիմելու ընթացակարգը
Սեղմեք այստեղ՝ ձեր դիմումը լրացնելու և մինչև նոյեմբերի 7-ը, ժամը 22:00-ն ուղարկելու համար:
Բոլոր հետաքրքրված թեկնածուների համար հոկտեմբերի 20-ին ժ. 15:00-ին SMEDA-ի գրասենյակում (Երևան, Պռոշյան փող. 12) կկազմակերպվի տեղեկատվության օր:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում դիմեք SMEDA-ին՝ +374 10 26 99 86 հեռախոսահամարով կամ info@smeda.am էլեկտրոնային փոստով:

The EU4Business SMEDA project (Support to SME development in Armenia) is inviting Armenian companies, who have innovative solutions in Precision Engineering and the Internet of Things (IoT) to participate in the Hannover Messe 2018 trade faire and in a roadshow in Germany, taking place from 17 to 28 April, 2018. The deadline to apply is 7 November.
SMEDA will choose up to 4 companies, which will receive the opportunity to present their business at Hannover Messe 2018 on a joint Armenian stand with representatives from the Ministry of Economic Development and Investments and Free Economic Zones of Armenia.
One of the world’s biggest events
Hannover Messe has been the world’s most important industrial technology trade fair and largest capital goods exhibition for years: in 2017 it attracted 6,000 exhibitors, 150 speakers, 225,000 visitors and hosted 1,400 events.
The selected participants will also have the chance to participate in a roadshow in Germany. The detailed agenda for this will be designed based on the participants’ needs. During the roadshow the participants will also visit Autostadt Volkswagen.
The selected companies will have a chance to network with relevant and potential partners, senior officials, investors and clients not only from Europe but also from all over the world. Moreover, the selected companies will participate in a two-day training/workshop preparing their participation and presentation at the event, which will be held in February-March 2018.
The aim of the project is to increase the awareness about new opportunities in Armenia and create linkages between Armenian and global stakeholders.
Costs related to event participation (travel expenses, accommodation, insurance, visa, participation fee, booth construction, marketing fee, etc.) are covered by SMEDA. The selected companies will need to cover up to €200 costs for the production of their marketing materials (based on a joint concept) and the cost of the meals during the event (SMEDA will organise several joint business dinners/lunches free of charge).
Timeline
October 20: Info Day
November 7: Application Deadline
November: Selection of participants
December: Round table with participants
January-March: Preparation of participants
21-28 April: Participation in the event
May: Feedback and follow-up
Application Procedure
Click here to fill in and submit your application form by 7 November 10pm.
For all interested candidates, an Info Day will be organised on 20 October at 15:00 at SMEDA’s offices (12 Proshyan str., Yerevan).