EU4Business-ի SMEDA ծրագիրը (Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում) հայտարարում է առաջարկների մրցույթ՝ մասնավոր հատվածի կազմակերպություններին (ԳՄԿ-ներին և ԳԱԿ-երին) աջակցելու նպատակային դրամաշնորհների համար:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը՝ 2017 թ. նոյեմբերի 10, ժամը 16:00:
Այս առաջարկների մրցույթի նպատակն է օգնել մասնավոր հատվածի կազմակերպություններին (բիզնես ասոցիացիաներին և գործարար մասնակցության այլ կազմակերպություններին)`
-
բարելավել իրենց կառավարման կարողությունները՝ իրենց անդամներին և ընկերություններին ավելի լավ ծառայություններ մատուցելու, մասնակցությունը ընդլայնելու և եկամուտ ստեղծելու հարցերում` իրենց կայուն գործունեությունն ապահովելու նպատակով.
արդյունավետորեն մասնակցել պետական-մասնավոր երկխոսության (ՊՄԵ) հարթակներին (քաղաքական շահերի պաշտպանություն և լոբբիստական գործունեություն)՝ ուղղված բիզնեսի և ներդրումային միջավայրի բարելավմանը:
Առաջարկները պետք է պարունակեն հետևյալ գործունեությունները՝
- գործարար մասնակցության կազմակերպությունների կարողությունների հզորացում (անդամներին և ընկերություններին ավելի շատ ու ավելի լավ ծառայությունների մատուցում, իրենց մասնակցության ընդլայնմանն ուղղված աշխատանքներ, ոլորտի կոնկրետ աշխատանքային խմբերի ստեղծում, ՓՄՁ-ների և ձեռնարկատերերի համար անվճար իրավաբանական խորհրդատվության տրամադրում կամ դրա արդիականացում).
- մասնակցություն ՊՄԵ հարթակներում (մասնավոր հատվածի կարիքների ներկայացման նախապատրաստում, ապացույցների վրա հիմնված քաղաքական շահերի պաշտպանություն):
Մրցույթի հրավերի ընդհանուր առավելագույն բյուջեն կազմում է 200000 եվրո: Մեկ առաջարկի առավելագույն գումարը կազմում է 100000 եվրո:
Առաջարկները պետք է տպագիր տարբերակով ներկայացվեն SMEDA-ի գրասենյակ (Պռոշյան 12, Երևան) մինչև 2017 թ. նոյեմբերի 10-ը, ժ. 16: 00-ը:
Հոկտեմբերի 16-ին ժամը 15:30-ին SMEDA-ի գրասենյակում կկազմակերպվի Տեղեկատվության օր (Պռոշյան 12, Երևան): Մասնակցելու համար գրանցվեք հետևյալ էլեկտրոնային փոստի միջոցով՝ info@smeda.am

Armenia: Call for proposals to support private sector organisations
The EU4Business SMEDA project (Support to SME development in Armenia) has announced a Call for Proposals for action grants to support private sector organisations (BMOs and BSOs).
The deadline for the submission of applications is 10 November, 2017,16:00.
The aim of the this call is to support Private Sector Organisations (business associations and other business member organisations) to:
1. Improve their management capacity in providing better services to their members/companies, increasing their membership and generating income in order to sustain their operations.
2. Participate effectively in public-private dialogue (PPD) platforms (policy advocacy and lobbying activities) aiming at improving business and investment climate.
Proposals must contain activities aimed at:
• Strengthening the capacities of business membership organisations (provide more and better services to members/companies; activities to extend their membership; establishment of sector specific working groups; creating or upgrading existing pro bono legal advices/counsels for SME and entrepreneurs);
• Participating in PPD platforms (preparation to present private sector needs; evidence-based policy advocacy).
The total maximum budget for the call is €200,000. The maximum amount per proposal is €100,000.
Proposals should be submitted in hard copies to the SMEDA office (Proshyan 12, Yerevan) by November 10, 2017,16:00.
An Info Session will be organised on October 16 at 15:30 at the SMEDA office (Proshyan 12, Yervan). To participate please register via email: info@smeda.am