Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) 5 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով ֆինանսական փաթեթ է տրամադրում Ինեկոբանկին՝ նպաստելու Հայաստանում մասնավոր հատվածի անցմանը դեպի ավելի կայուն, ցածր ածխածնային և կլիմայակայուն գործելակերպերի։ Ծրագրին աջակցում է Եվրոպական միությունը (ԵՄ)՝ տրամադրելով 523,000 եվրո գումարի չափով խրախուսական դրամաշնորհներ:
Տեղական փոքր և միջին ձեռնարկությունները (ՓՄՁ) այս ֆինանսավորումը կօգտագործեն կլիմայի փոփոխության մեղմացման և հարմարվողականության ուղղությամբ ներդրումների, ինչպես նաև ԵՄ չափանիշներին համապատասխան տեխնոլոգիաների և ծառայությունների արդիականացման համար՝ միաժամանակ խթանելով կանաչ տեխնոլոգիաների օգտագործումը:
Փաթեթը տրամադրվում է ԵՄ-ն՝ բիզնեսի համար-ՎԶԵԲ վարկային գծի շրջանակներում: Վերջինս առաջատար նորարակական նախաձեռնություն է, որն օգնում է տեղական ընկերություններին բարելավել իրենց մրցունակությունը թե՛ երկրի ներսում և թե՛ արտերկրում` արդիականացնելով արտադրական օբյեկտներն ու գործընթացները ԵՄ չափանիշներին համապատասխան:

The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) is providing a US$ 5 million financial package to Inecobank in Armenia to facilitate the private sector’s transition to more sustainable, low-carbon and climate-resilient practices. The project is supported by the European Union with €523,000 of grant incentives.
The funding will be used by local SMEs for investments in climate-change mitigation and adaptation as well as for upgrading technologies and services to EU standards while promoting the use of green technologies.
The package comes under the EU4Business-EBRD Credit Line, a flagship initiative helping local companies increase their competitiveness at home and abroad by upgrading their production facilities and processes to EU standards.