Աջակցություն Հայաստանում որակի ենթակառուցվածքներին
ՄԱԿ-ի և Հայաստանի կառավարության կողմից համատեղ մշակված և Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Աջակցություն Հայաստանում որակի ենթակառուցվածքներին» ծրագրի նպատակն է շարունակաբար ամրապնդել ՈԱԵՀ-ը Հայաստանում, հատկապես առևտրի մրցունակության և կայուն արդյունաբերական զարգացման չափագիտական համակարգը:
Ընդհանուր նպատակը. Հայաստանի Հանրապետությունն իրականացնում է Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի (ՀԸԳՀ) ներքո իր հանձնառությունները` բարձրացնելով առևտրային մրցունակության և բովանդակային օգուտ քաղելով ՀԸԳՀ-ի ընձեռած հնարավորություններից:
Հատուկ նպատակ. ՍՉԱՄ-ը տրամադրում է կայուն և միջազգայնորեն ճանաչված չափագիտական ծառայություններ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող շահագրգիռ կողմերին:

Support to Quality Infrastructure in Armenia
The “Support to Quality Infrastructure in Armenia” project, developed jointly by UNIDO and the Armenian Government and funded by the European Union, aims to continuously strengthen the NQIS in Armenia, especially the metrology system for trade competitiveness and sustainable industrial development.
Overall objective: The Republic of Armenia implements commitments under the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) resulting in improved trade competitiveness and meaningful utilization of the benefits of the CEPA.
Specific objective: NBSM provides sustainable and internationally recognized metrology services to stakeholders within the Republic of Armenia.